"Тепер українські виробники електроенергії можуть експортувати сумарно 300 МВт до Румунії та Словаччини цілодобово. Під час опалювального сезону у нас буде технічна можливість отримувати таку ж допомогу європейської енергосистеми, якщо в цьому буде потреба", – йдеться у повідомленні.Наступне збільшення пропускної спроможності з Румунією, Словаччиною та Угорщиною обговорюватиметься у жовтні, а наприкінці року планується поновити роботу ще одного інтерконектора з Польщею.
"Угорський оператор електромереж раптом вирішив, що слід ретельно дослідити вплив розширення експорту електроенергії з України на їхній ринок, і для цього їм потрібно кілька місяців (…) Це проблема і для України, і для її сусідів, які розраховують на підтримку", – написала вона у Facebook."Після того, як ми синхронізувалися з ЄС, кожні додаткові мегавати відкриваються для нас лише на підставі позитивних звітів двох робочих груп. Сьогодні (20 вересня) саме день розгляду звітів та ухвалення чергового рішення щодо збільшення обсягів українського експорту, але, незважаючи на невідкладний дефіцит на європейському ринку, угорці під надуманим приводом зробили його мінімальним і підвісили у повітрі подальше розширення. Вони чудово розуміють, що створюють проблеми для Києва, Варшави та Брюсселя", – додала Зеркаль.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.