Постачальник газу та електроенергії ETG.UA розпочав будівництво першої черги 18,6 МВт вітроелектростанції у Кіровоградській області загальною потужністю 93 МВт, передає Енергореформа.
Як зазначається в повідомленні компанії у Facebook 3 квітня, будівництво першої черги фінансується за підтримки АБ "Укргазбанк", Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Міжнародної фінансової корпорації (МФК) з використанням фінансових інструментів, включаючи гарантію кредитного ризику від ЄБРР.
"Загальний обсяг фінансування цього етапу становить EUR26 млн, включаючи "зелений" акредитив. Перший етап включає встановлення трьох вітрових турбін відомого данського виробника Vestas загальною потужністю 18,6 МВт", – йдеться в повідомленні.
У компанії зазначили, що вона почала інвестувати в цей проєкт ще у квітні 2022 року.
"Ми віримо в енергетичну незалежність України та залишаємося відданими розвитку сектору відновлюваної енергетики. Незважаючи на складні обставини, ми продовжуємо інвестувати у сталі рішення, які формуватимуть майбутнє енергетичного ринку України. Цей проект – лише перший крок у нашому широкому баченні вітроенергетики в Україні", – прокоментував СЕО ETG.UA Володимир Шведкий.
Зі свого боку Укргазбанк у релізі 2 квітня повідомив, що розпочав фінансування масштабного інвестиційного проєкту компанії Energy Trade Group (ETG), у ході реалізації якого на Кіровоградщині буде зведено вітропарк потужністю 93 МВт. Будівництво першої черги вітропарку 18,6 МВт складає EUR26 млн.
Підкреслюється, що цей проєкт є першим для банку в 2025 році у сфері вітроенергетики та має стратегічне значення для енергетичної незалежності України.
"Фінансування здійснюється з використанням інноваційних фінансових програм, включаючи механізм розподілу ризику та механізм підтримки енергоефективності та безпеки від ЄБРР, в рамках яких було випущено "зелений" акредитив за участі ЄБРР та МФК для фінансування першої черги будівництва", – підкреслюється в повідомленні.
Джерело: https://www.facebook.com/energytradegroup
https://www.ukrgasbank.com/press_center/news/13999-
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.