Європейський трейдинговий підрозділ НАК "Нафтогаз України" отримав сертифікацію для торгівлі біометаном, що є важливим з огляду на зацікавленість групи у розвитку ринку біометану, передає Енергореформа.
Про це повідомив начальник департаменту розвитку бізнесу НАК Денис Костюк.
"Важливим напрямком для нас є розвиток ринку біометану, тому що у нас є вся необхідна інфраструктура для цього. Нещодавно наша європейська компанія- трейдер (трейдингом у Європі займається Naftogaz Trading Europe AG – ЕР) отримала сертифікацію для торгівлі біометаном. Зараз ми пропонуємо його продавцям договори офтейку за ринковими умовами", – сказав Костюк під час Energy Day-2025 від Європейської бізнес асоціації, який проходив у Києві в середу.
У коментарі журналістам в кулуарах конференції він зазначив, що "Нафтогаз" пропонує виробникам біометану "абсолютно все – починаючи з підключення заводів до мережі до викупу продукції".
"Ми всіляко намагаємося стимулювати приватні компанії, щоб вони інвестували в сектор виробництва біометану. Нам це цікаво для розвитку нашого бізнесу, використання нашої інфраструктури. Ми запевняємо, що є всі можливості для швидкого, якісного підключення заводів, для того, щоб зберігати, транспортувати біометан. Ми готові надавати умови по викупу біометану на рівні з європейськими компаніями", – пояснив Костюк.
За його словами, НАК може купувати біометан на свою європейську компанію, оскільки за чинним в Україні законодавством тільки його виробник може експортувати, і перепродавати в Європі.
"Це може бути цікаво для українських виробників, бо співпрацювати з нами буде цікавіше і простіше, ніж з європейськми трейдерами. Не потрібно створювати окремий штат, вивчати умови продажу", – зазначив начальник департаменту НАК.
Він наголосив, що компанія працює над тим, щоб залучити якомога більшу кількість виробників.
Костюк також додав, що на базі ТОВ "Газорозподільні мережі України" створений відповідний сервісний центр для потенційних виробників біометану.
Як повідомляла Енергореформа з посиланням на голову правління Біоенергетичної асоціації України Георгія Гелетуху, в Україні вже є чотири біометанових заводи, один з яких випускає bio-LNG, ще три, в тому числі один з виробництва bio-LNG планують почати роботу протягом 2025 року. З лютого 2025 року український біометан почав експортуватися.
Фото МХП.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.