Асоціація газовидобувних компаній просить національного регулятора НКРЕКП знизити вимоги до якості природного газу, який надходить у систему, оскільки внаслідок атак РФ видобувники не можуть дотримуватися певних зобов’язань щодо цієї якості, передає Енергореформа.
Про це повідомив виконавчий директор асоціації Артем Петренко.
"Побиті об’єкти, які відповідали за певні показники якості газу, і в деяких компаній вони перестали відповідати передбаченим у законодавстві вимогам. Тут два питання: або перестати подавати газ, або подавати з певними обмеженнями і відновлюватися. Тому ми звернулися до НКРЕКП, Міненерго з проханням на період відновлення, в таких форс-мажорних умовах знизити ці зобов’язання і знайти певний компроміс, щоб компанії без вини не відповідали, щоб вони не сплачували штрафи, а вкладали кошти у відновлення безпосередніх об’єктів", – сказав Петренко під час тематичної дискусії про баланс газу від Energy Club 1 квітня, яка транслювалася онлайн.
Він пояснив, що вимоги до показників газу прописані в законодавстві, прийнятому ще у 2015 році, і відповідають загальним показникам російського газу, який транспортувався в Європу.
"Зараз і ОГТСУ, і Міненерго публічно заявляють, що проводять певні обговорення, щоб створити в Східній Європі інші вимоги до показників якості газу. Якщо взяти ті капінвестиції, які потрібні видобувним країнам і компаніям для того, щоб привести показники до стандартів росгазу, то економіка стає від’ємною. Це дуже важлива історія, оскільки Східна Європа, розвиваючи власний видобуток, покладаються на власні ресурси", – пояснив Петренко.
Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=b9kPvqrwQcQ
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.