Кабінет міністрів ухвалив рішення про покладання спецобов'язків на НАК "Нафтогаз України" з поставки газу на ТЕС та ТЕЦ для виробництва електроенергії, передає Енергореформа.
Про це повідомив голова правління НАК Олексій Чернишов.
"Важливе рішення нещодавно ухвалив Кабмін, а саме: газове ПСО для виробників електроенергії. "Нафтогаз" постачатиме газ для виробників електроенергії за ціною, нижчою від ринку, залежно від умов поставки: 11 тис. грн та 16,5 тис. грн за 1000 куб. м", – сказав він в інтервю Forbes.
За його словами, це дасть змогу виробникам тепла використовувати газ для виробництва електроенергії не у збиток.
Чернишов зазначив, що рішення має бути незабаром опубліковане.
Разом з тим Чернишов вказав, що, наприклад, електростанції ПАТ "Центренерго" мають, насамперед, спалювати вугілля.
"За ПСО працювати на газу для них може бути вигідніше, ніж на вугіллі. Але зараз для країни газ занадто коштовний, щоб його спалювати, коли є вугілля", – підкреслив глава "Нафтогазу".
Він також додав, що НАК, маючи підтримку від ЄБРР, урядів Канади та Норвегії в цілому на $850 млн, закуповує за ці кошти газ на січень-лютий, оскільки тоді буде потрібен цей додатковий газ як у сховищах, так і в газотранспортній системі на випадок різкого зменшення добової температури.
Водночас, за словами керівника НАК, це дасть змогу закупити приблизно 500 млн куб. м, а додатково до кінця опалювального періоду Україна потребує майже 2 млрд куб. м.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.