Всі окупанти, які перебували у Зоні відчуження, отримали великі дози опромінення, їхня військова техніка також заражена, передає Енергореформа.
Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко за результатами поїздки у Зону відчуження та на Чорнобильську АЕС 8 квітня.
"Невігластво російських солдат зашкалює так само, як дозиметри, якими ми перевіряли радіаційний фон в місцях дислокації загарбників. Вони копали голіруч грунти, заражені радіацією, набирали радіоактивний пісок в мішки для укріплень, дихали цим пилом. Після місяця такого опромінення їм залишився максимум рік життя. Точніше, не життя, а повільного помирання від хвороб", – запевнив міністр на своїй сторінці у Facebook.
За його словами, заражений не лише весь особовий склад окупантів і "трофеї", а й вся військова техніка, що пройшла через Чорнобиль, – приблизно 10 тисяч одиниць.
"Кожен російський солдат привезе частинку Чорнобиля додому. Живим або мертвим", – наголосив Галущенко.
Він додав, що метал добре піддається опроміненню і переносить радіацію. Це, за його словами, загрожує радіоактивним зараженням всім, хто контактуватиме з майном чи технікою з ЧАЕС.
"Росіяни несуть смерть усім: українців вбивають бомбами, а своїх – радіацією з ЧАЕС", – заявив міністр.
Він також повідомив, що російській військові розграбували станцію, адміністративні приміщення, виносили все – від посуду до запчастин і приладів.
Водночас глава Міненерго відзначив героїзм працівників ЧАЕС.
"Подякував цим сміливим чоловікам та жінкам за витримку та терпіння. Вони дійсно герої! Все зруйноване ми скоро відновимо, вже зараз налагодимо ротацію змін та повернемо роботу з обслуговування станції в нормальне русло", – підсумував Галущенко.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.