Міністерство енергетики України запропонувало міністрам енергетики країн великої сімки G7 заморозити газові гроші Російської Федерації, передає Енергореформа.
Про це повідомила прес-служба Міненерго.
"Ми пропонуємо кошти за газ зберігати на спеціальних ескроу рахунках, які будуть не доступні агресору", – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко на онлайн-зустрічі з міністрами енергетики держав G7.
Згідно з повідомленням, Галущенко закликав міжнародних партнерів посилити санкції проти Росії для скорочення її нафтогазових доходів, зокрема, впровадити ембарго на сиру нафту, нафтопродукти, скраплений газ із РФ, заморозити енергетичні активи РФ.
Він також звернувся із проханням знайти спосіб змусити Росію вивести війська з мирних ядерних об'єктів та запровадити щонайменше 30-кілометрову демілітаризовану зону навколо АЕС України, а також висловив думку про необхідність відкласти поетапний вихід Європи з ядерної енергетики, що дасть можливість скоротити споживання природного газу.
"Ми також просимо вашої твердої позиції щодо підтримки енергетичної незалежності України, зокрема, якнайшвидшої синхронізації української енергосистеми з ENTSO-E", – зазначив міністр.
Зі свого боку єврокомісар з енергетики Кадрі Сімсон, наполягаючи на припиненні військових дій навколо ядерних обьектів, зазначила, що G-7 має закликати Росію до відповідальності щодо можливих ризиків на їхній території, вказується в повідомленні.
За її словами, міністри енергетики ЄС позитивно відреагували на заявку України на екстрену синхронізацію з європейською континентальною мережею ENTSO-E, робота відносно чого зараз триває.
"Всі міністри енергетики держав G-7 висловили підтримку Україні і запевнили в повній солідарності з українським народом і готовності й далі шукати найбільш ефективні механізми тиску на агресора у енергетичній сфері", – запевняє Міненерго.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.