"Я звертаюся до наших європейських партнерів з приводу якнайшвидшої синхронізації енергосистеми України з ENTSO-E. Нам як ніколи потрібна ваша підтримка та солідарність із українським народом! – написав Галущенко на своїй сторінці у Facebook.Він зазначив, що Україна вже п'ять днів веде війну з Росією і протягом цього часу українська енергосистема працює в ізольованому режимі.
"Ми відмовилися від повернення на паралельну роботу з системами РФ і Білорусі. Ми довели серйозність своїх намірів інтеграції з європейською системою, навіть у цей тяжкий воєнний час", – наголосив міністр.За словами Галущенка, незважаючи на військову агресію з боку Росії, ракетні обстріли, атаки на об'єкти критичної інфраструктури, українська енергосистема, працюючи автономно, довела свою надійність та забезпечила безпеку постачання електроенергії споживачам.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.