Через негоду залишаються без світла понад 140 тис. абонентів у 420 населених пунктах у Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Чернігівській областях, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Згідно з його повідомленням у Телеграм-каналі 28 липня, більшість із них – у Дніпропетровській області, де знеструмлені 165 населених пунктів, без світла – понад 66 тис. споживачів.
Разом з тим, через негоду енергетикам довелося відновлювати з нуля навантаження на одній з гідроелектростанцій, у якої відключалася лінія електропередачі, Також через грозу вимикалася лінія оператора системи передачі "Укренерго" 330 кВ у Сумській області.
Звично залишається без світла частина споживачів у прифронтових та прикордонних з рф областей.
У Херсоні енергетики заживили ще понад 100 споживачів, які були відключені через підтоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС. Таким чином, у місті залишаються без світла 11,4 тис. абонентів (з моменту підтоплення було 15 тис. – ЕР).
Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС – наразі він становить 16,32 м (мінус 34 см з моменту підриву Каховської ГЕС).
У цілому в енергосистемі виробленої е/е достатньо для покриття попиту, запевняє Міненерго.
Разом з тим за даними сайту ENTSO-E, обсяг імпорту зі Словаччини майже на рівні четверга – 2794 МВт-год (по Молдові дані не відображаються, але виходячи з попередніх даних Міненерго, за минулу добу він склав приблизно чверть від словацького).
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.