Південнокорейська компанія Hyundai E&C готова долучитися до українських проєктів з розширення атомної генерації, а також впровадження спільних інноваційно-дослідницьких проєктів, передає Енергореформа.
Про це повідомила НАЕК "Енергоатом".
У його повідомленні в Телеграм зазначається, що про підтримку України та бажання поглибити співпрацю між компаніями повідомив регіональний директор Hyundai E&C Хьон Хван Пак під час зустрічі з главою "Енергоатома" Петром Котіним, на якій обговорювалися пріоритетні напрями розбудови української атомної генерації.
Зокрема, йшлося про зведення нових блоків на майданчику Хмельницької АЕС за технологією АР1000 від Westinghouse, а також впровадження в Україні технології SMR.
"Задля досягнення поставлених цілей ми зацікавлені у співробітництві з новими партнерами. Тож Hyundai E&C міг би брати участь у цих проєктах", – сказав Котін.
Він також висловив сподіання на підтримку партнерів у відновленні безпечної експлуатації Запорізької АЕС після її повернення під контроль України з-під окупації росії.
Джерело: https://t.me/energoatom_ua/16694
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.