"Документ відображає цілі європейського "зеленого курсу" та базується на засадах комплексного підходу до формування та реалізації політики у сфері енергетики, створення умов сталого розвитку економіки України", – зазначило Міністерство енергетики України у повідомленні 1 травня.За інформацією відомства з посиланням на міністра Германа Галущенка, відповідні цілі досягатимуться шляхом розвитку сучасної та безпечної атомної генерації, відновлюваних джерел енергії, модернізації та автоматизації систем передачі та розподілу.
Серед ключових напрямів стратегії – підвищення стійкості енергосистеми, поглиблення її інтеграції з загальноєвропейською, децентралізація генерації, зниження викидів парникових газів, а також розвиток новітніх технологій, зокрема щодо виробництва та використання водню, спорудження малих модульних ядерних реакторів та установок зберігання енергії.Як повідомило Міненерго, проект Енергетичної стратегії підготовлено спільно з енергокомпаніями, у тому числі з НАЕК "Енергоатом", НЕК "Укренерго", НАК "Нафтогаз України", ОГТСУ, ПрАТ "Укргідроенерго" та іншими за підтримки уряду Великобританії із залученням KPMG. У ході підготовки документа відбулися консультації з Міжнародним енергетичним агентством, Міністерством енергетики США, Німецькою енергетичною агенцією, Берлінською школою економіки та Данською енергетичною агенцією.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.