Кабінет Міністрів має намір виділити з резервного фонду бюджету 300 млн грн на погашення заборгованості із зарплат гірнякам, також очікує на допомогу НАЕК "Енергоатом" у цьому питанні, передає Енергореформа.
Що стосується резервного фонду бюджету, то відповідне протокольне доручення Міністерству економіки затверджено на засіданні уряду 23 грудня.
"Погодитися зі зверненням Верховної Ради про виділення з резервного фонду бюджету 300 млн грн на зарплати гірникам і доручити підготувати відповідний проект акта Мінекономіки разом із Мінфіном, Міненерго і Мін'юстом, і невідкладно передати на розгляд уряду", - озвучив протокольне доручення міністр енергетики Герман Галущенко.
За його словами, це рішення буде винесено на наступне засідання уряду.
Перед цим голова Федерації профспілок України Григорій Осовий запитав міністра енергетики, як просувається питання виділення грошей на зарплати шахтарям із резерву бюджету, а також із боку НАЕК "Енергоатом", щодо якого було протокольне доручення надати безвідсоткову фінансову підтримку гірникам.
Щодо "Енергоатома" Галущенко відповів, звертаючись до Осового: "Те саме стосується і необхідності внесення змін до фінансового плану "Енергоатома", щоб можна було виконати те протокольне доручення, про яке ви говорите".
Питання внесення відповідних змін, за словами глави Міненерго, буде розглянуто на найближчому засіданні Кабміну. При цьому суми таких виплат міністр не озвучив.
На попередніх засіданнях уряду, що транслювалися онлайн, питання залучення "Енергоатома" до погашення боргів із зарплати гірникам не розглядалося.
Важливі деталі:
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.