Кабінет міністрів на засіданні 21 червня затвердив порядок використання коштів державного фонду декарбонізації та енергоефективної трансформації, передає Енергореформа.
Про це повідомив представник уряду в парламенті Тарас Мельничук.
Згідно з його повідомленням в Телеграм, бюджетні кошти, акумульовані в фонді, спрямовуються за кількома напрямами, зокрема, на заходи та державні цільові програми у сфері енергоефективності, збільшення використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива і скорочення викидів вуглецю.
Крім того, вони передбачені для компенсацій та здешевлення кредитів фізичних та юридичних осіб на енергоефективні заходи, впровадження енергосервісу, а також збільшення використання ВДЕ та скорочення викидів вуглецю.
Також кошти можуть спрямовуватися на виконання боргових зобов'язань за запозиченнями, отриманими державою для реалізації інвестиційних проектів у сфері енергоефективності, збільшення використання ВДЕ і скорочення викидів СО2.
Як зазначав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, відкриваючи засідання уряду, йдеться про додаткову програму енергоефективності та посилення стійкості енергосистеми України на 759 млн грн.
Як повідомляла Енергореформа, Верховна Рада України підтримала створення Державного фонду декарбонізації та енергоефективної трансформації 11 квітня 2023 року.
"Фонд створений за європейським принципом – "забруднювач платить", який відповідно до Регламенту ЄС про управління енергетикою та кліматичними діями передбачає цільову спрямованість екологічних податків на енергоефективність та декарбонізацію та застосовується у 21 країні ЄС", – прокоментували у Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження, що адмініструє фонд.
Джерело: https://t.me/tmelnychuk/4554
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.