Фахівці АТ "Харківобленерго" ліквідували аварійну ситуацію й відновили електропостачання для жителів Північної Салтівки та селища Жуковського в Харкові, передає Енергореформа.
"60 тисяч абонентів опинилися вночі (9 вересня) без електроенергії внаслідок нічного ворожого удару, що пошкодив високовольтну лінію електропередачі", – повідомила компанія.
Як поінформували в компанії, оперативні аварійні бригади "Харківобленерго" після огляду місця влучання за лічені години усунули пошкодження високовольтної лінії електропередачі. Станом на 13:00 споживачі Північної Салтівки та смт. Жуковського були заживлені.
За словами в.о. генерального директора підприємства В'ячеслава Кравцова, у відновленні електропостачання були задіяні фахівці Харківського високовольтного району електричних мереж і Харківських міських електромереж, які на час проведення ремонтних робіт заживили за резервними схемами частину споживачів, а також диспетчери Центральної диспетчерської служби.
Раніше "Харківобленерго" повідомило, що внаслідок нічного ворожого удару було частково знеструмлено Північну Салтівку та район с. Жуковського в Харкові. 9 вересня, орієнтовно о 3:00, збройні сили агресора завдали авіаударів по Харкову й передмістю, використавши кілька керованих авіабомб, унаслідок чого було пошкоджено високовольтну лінію електропередачі.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.