Кількість зупинених газорозподільних станцій (ГРС) через активні бойові дії за тиждень збільшилася до 93, що на 75% більше, ніж тиждень тому, повідомив "Оператор газотранспортної системи України, передає Енергореформа.
Про це повідомив "Оператор газотранспортної системи України".
"З початку тижня через активні бойові дії на сході України газопостачання втратили Луганська та Донецька області, а кількість відключених газорозподільних станцій зросла на 75% – до 93 ГРС", – йдеться у повідомленні ОГТСУ в телеграм-каналі 27 травня.
За його даними, більше половини зупинених станцій (55%) розташовані у Донецькій області, решта – у Луганській, Харківській, Запорізькій та Миколаївській областях.
Оператор ГТС зазначив, що причиною зупинки 41 ГРС у Донецькій та Луганській областях стало пошкодження магістрального газопроводу внаслідок російських обстрілів.
"Співробітники ОГТСУ України залишаються в регіоні, щоб мати можливість відновити газопостачання щойно з’явиться доступ до пошкоджених ділянок. А також – підтримувати єдину працюючу ГРС, яка забезпечує роботу хлібозаводу в одному з міст Донеччини", – описав ситуацію ОГТСУ.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.