Оператор ГТС України через пошкодження двох магістральних газопроводів на сході України минулого тижня відключив низку газорозподільчих станцій, внаслідок чого кількість зупинених ГРС зросла на 30% – з 39 до 51, передає Енергореформа.
"Протягом минулого тижня внаслідок бойових дій пошкоджень зазнали два магістральних газопроводи на сході України. Через небезпеку витоку газу та неможливість отримати доступ для ремонту пошкоджених ділянок, ОГТСУ був змушений зупинити роботу низки ГРС в Донецькій, Луганській та Харківській областях. Кількість відключених газорозподільних станцій за тиждень збільшилась з 39 до 51", – йдеться у повідомленні оператора в телеграм-каналі 25 квітня.
У компанії уточнили, що значна частина ГРС відключена через масові пошкодження газорозподільних мереж обл- та міськгазів.
Згідно з повідомленням, майже 60% відключених ГРС – у Луганській, Донецькій та Харківській області.
Відповідно, зросла і кількість споживачів, які залишилися без газопостачання, зазначив ОГТСУ.
"Без газопостачання повністю чи частково залишаються десятки населених пунктів. Можливість проведення ремонтних робіт обмежена через активні бойові дії", – пояснили в компанії.
Водночас там звернули увагу, що на деокупованих територіях Сумщини, Київщини та Чернігівщини у стислі терміни відремонтована пошкоджена газотранспортна інфраструктура, а жителям регіонів або вже відновлене газопостачання, або планується найближчим часом після ремонтів та готовності газових мереж облгазів .
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.