НАЕК "Енергоатом" розраховує завершити корпоратизацію підприємства за оптимістичними оцінками за півроку, за песимістичними – за рік, передає Енергореформа.
Про це повідомив президент компанії Петро Котін.
"Корпоратизація "Енергоатома" рухається в достатньо швидкому темпі. За песимістичними оцінками – рік і ми будемо повністю корпоратизовані. Якщо оптимістичго – півроку. Іде дуже багато процесів зараз і в тому числі основне – це проведення інвентаризації всіх активів, а також збір звернень кредиторів. Це така непроста процедура", – сказав Котін у коментарі журналістам під час відвідання однієї з АЕС.
При цьому він уточнив, що по окупованій російськими загарбниками Запорізькій АЕС "будуть поки що використані попередні, довоєнні дані інвентаризації, а потім (після повернення станції під контроль України – ЕР) будемо коригувати".
Як повідомляла Енергореформа, на початку травня Кабінет міністрів реорганізував держпідприємство шляхом його перетворення на АТ "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом", 100% акцій у статутному капіталі якого належать державі та не підлягають приватизації чи відчуженню іншим способом.
Як зазначив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, це підвищить ефективність управління, залучить додаткові кошти на реалізацію нових проектів та посилить енергетичну незалежність.
Кабмін також створив комісію з перетворення "Енергоатома" та затвердив її склад, встановив термін заяви кредиторами своїх вимог до підприємства – два місяці, та утворив інвентаризаційну комісію.
Перед цим Верховна Рада України 6 лютого 2023 року підтримала у другому читанні законопроект №8067 про корпоратизацію держпідприємства НАЕК "Енергоатом".
Корпоратизація "Енергоатома" передбачена кредитною угодою між компанією та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та ратифікованою Верховною Радою гарантійною угодою "Комплексна узагальнена програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних станцій".
"Енергоатом" є оператором усіх чотирьох діючих АЕС України. Експлуатує Запорізьку, Південноукраїнську, Рівненську та Хмельницьку станції із 15 енергоблоками, оснащеними водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,8 ГВт.
ЗАЕС потужністю 6ГВт перебуває в окупації РФ із 4 травня 2022 року.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.