Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) наполягає на перебуванні всіх шести блоків окупованої РФ Запорізької АЕС у стані "холодного зупину", передає Енергореформа.
"З огляду на ці складні та безпрецедентні обставини – коли найбільша АЕС в Європі розташована в зоні бойових дій – є розуміння того, що її шість реакторів повинні поки що залишатися в режимі "холодного зупину", – зазначив глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі, слова якого наведені в релізі на сайті за результатами зустрічі з главою "Росатома" Олексієм Ліхачовим 28 травня в Калінінграді.
Він наголосив, що навіть за умови збереження "холодного зупину" всіх шістьох реакторів безпека станції залишається надзвичайно крихкою, а будь-якому рішенню про повторний запуск реакторів ЗАЕС у майбутньому – коли це буде безпечно – має передувати дуже ретельна та детальна перевірка всіх експлуатаційних та нормативних аспектів, що мають відношення до ядерної та радіаційної безпеки.
Водночас МАГАТЕ повідомило, що два реакторні блоки Рівненської АЕС успішно відновили роботу після перевантаження палива та технічного обслуговування, які були успішно завершені достроково.
За його інформацією, зараз на Рівненській АЕС працюють три енергоблоки, а четвертий реактор готують до зупинки на плановий ремонт.
Також триває плановий ремонт на одному з блоків Південноукраїнської АЕС.
Як повідомляла Енергореформа, всі шість реактоіов ЗАЕС з квітня 2024 року перебувають у стані "холодного зупину", як того вимагав український ядерний регулятор та МАГАТЕ. За повідомленням в ЗМІ, РФ піднімала питання про запуск ЗАЕС в роботу.
Глава "Енергоатома" Петро Котін 29 травня повідомив, що в мережі працює 8 енергоблоків АЕС з дев'яти доступних Україні, але чергові блоки готуються до ремонту після того, як вони були завершені на двох.
Джерело: https://www.iaea.org/newscenter/pressreleases/update-230-iaea-director-general-statement-on-situation-in-ukraine
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.