Черговий масований ракетно-дроновий удар РФ, завданий по всій території України у ніч на 16 травня, не призвів до пошкодження об’єктів енергетичної інфраструктури та не вплинув на роботу енергосистеми, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
"Сили ППО спрацювали успішно, влучань в об'єкти енергетичної інфраструктури не зафіксовано", – йдеться у повідомлення Міненерго у телеграм-каналі.
У цілому, за його інформацією, енергетична система працює стабільно, а генерація повністю забезпечує споживання, тому ліміти споживання до операторів системи розподілу не доводились.
Також триває експорт електроенергії до Польщі та Молдови.
Водночас міністерство звернуло увагу, що ворог завдав артилерійського удару по одному з об'єктів генерації в Донецькій області, внаслідок чого зафіксовано пошкодження магістральної лінії електропередачі. Також під час обстеження території було знайдено вибухонебезпечні уламки поруч зі складом паливних матеріалів. Жертв серед персоналу немає.
Водночас без світла залишається частина споживачів у Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.
Разом з тим, Міненерго зазначило, що знеструмлені через технологічні порушення понад 18 тисяч споживачів у Дніпропетровській області на цей момент зі світлом, як і всі абоненти в регіоні.
Загалом за добу світло повернули для понад 31 тисячі споживачів.
За даними головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, приблизно о 03:30 16 травня російські окупанти атакували Україну з північного, південного та східного напрямків 18 ракетами різних типів повітряного, морського та наземного базування. Було випущено шість аеробалістичних ракет Х-47М2 "Кинжал", 9 крилатих ракет "Калібр" та три ракети наземного базування (С-400, "Іскандер-М"). Усі 18 ракет знищено силами та засобами ППО ЗСУ.
Україна з 1 по 15 травня експортувала 30,7 тис. МВт-год електроенергії: до Молдови – 21,8 МВт-год, до Польщі – 8,9 МВт-год.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.