Після державної реєстрації Акціонерного товариства "НАЕК "Енергоатом" тимчасово окупована російськими Запорізька АЕС незмінно залишається частиною компанії, передає Енергореформа.
Про це повідомив в.о голови правління "Енергоатома" Петро Котін.
"Майно ЗАЕС передається до статутного капіталу так само, як і майно інших відокремлених підрозділів. Єдина відмінність полягає у тому, що його незалежна оцінка проводитиметься після повної деокупації Енергодара", – сказав Котін, слова якого наведені у релізі компанії на сайті.
При цьому він зазначив, що шкода, заподіяна ЗАЕС російськими окупантами тільки під час захоплення станції, а це зруйновані й пошкоджені майно та інфраструктура, попередньо становить 30 млрд грн.
Водночас недоотримана вигода "Енергоатома" через її простій становить понад 167 млрд грн, з яких у 2022 році – 55 млрд грн, у 2023 році – понад 112 млрд грн.
В "Енергоатомі" акцентували, що від початку російської окупації найбільша атомна станція в Європі пережила вісім блекаутів, її обладнання продовжує деградувати, а український персонал працює під постійним тиском нелегітимного керівництва та представників "росатома", страхом знущань і тортур.
Там також зазначили, що МАГАТЕ не контролює повною мірою ситуацію на станції, оскільки експертів не допускають до більшості її виробничих приміщень.
Як повідомляла Енергореформа, державна реєстрація акціонерного товариства "НАЕК "Енергоатом" відбулася 11 січня, як і реєстрація статуту компанії, затвердженого урядовою постановою про утворення АТ від 29 грудня 2023 року.
ЗАЕС не виробляє е/е з вересня 2022 року.
Джерело: https://www.energoatom.com.ua/ua/post/1469
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.