Російські окупанти можуть вчинити злочин на Запорізькій АЕС, в тому числі й на кшталт підриву Каховської ГЕС, у будь-який час, передає Енергореформа.
Так вважає президент НАЕК "Енергоатом" Петро Котін.
"Фактично ми постійно очікуємо будь-яких злочинних дій з боку окупантів, які там повністю контролюють ситуацію. Станція повністю замінована по периметру, шляхи підїзду, підходу до неї", – сказав Котін в ефірі національного телемарафону Єдині новини 13 червня.
За його словами, немає інформації про те, що заміновані самі енергоблоки, але достеменно відомо, що важка техніка перебуває безпосередньо у залах енергоблоків.
"І саме в цій техніці може бути вибухівка, зброя та інші небезпечні речовини. Крім того, окупанти облаштували блок-пости на дахах реакторних відділень, і там також є вибухові матеріали і зброя", – зазначив глава НАЕК.
Як повідомляла Енергореформа, після підриву Каховської ГЕС Котін зазначив, що дії російських загарбників, які пішли на подібну техногенну катастрофу, вказують на можливість подібних дій з їхнього боку на ЗАЕС.
"Вони загрожують залишити ЗАЕС також у нікчемному стані, і насправді, маючи на увазі подібні плани, на ЗАЕС дуже багато можна зробити, як пошкодити її обладнання та довести до аварії. Їм буде набагато простіше це зробити, ніж підірвати Каховське водосховище, і наслідки будуть набагато більшими", – заявляв голова НАЕК.
Зі свого боку, Держінспекція ядерного регулювання України через два дні після підриву Каховської ГЕС, що призвело до зниження рівня Каховського водосховища, розпорядилася перевести в режим холодного зупину останній із шести енергоблоків ЗАЕС, який ще перебуває в гарячому зупині – блок №5.
"В умовах втрати основного проектного джерела підживлення бризкальних басейнів (Каховського водосховища – ЕР) необхідно негайно розпочати переведення енергоблока №5 ЗАЕС у стан "холодний зупин" поки ще підтримується проектний режим роботи необхідних систем охолодження", – йдеться у розпорядженні.
Поки за неофіційними даними, цей блок перебуває в гарячому зупині.
ЗАЕС не виробляє е/е з вересня минулого року.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.