Ремонті бригади АТ "Миколаївобленерго" 28 жовтня відновили живлення електроенергії в 36 населених пунктах у двох районах області, передає Енергореформа.
"Впродовж дня монтери оперативних бригад заживили майже всіх знеструмлених споживачів – 14 тисяч абонентів", – повідомив в.о. генерального директора Вадим Данилків.
За його словами причиною знеструмлення стала аварія в елекромережі внаслідок постійних її пошкоджень ракетними обстрілами Миколаєва та області.
У компанії нагадали, що 28 жовтня російські війська завдали по Миколаєву ракетного удару з комплексів С-300, що призвело до руйнування адміністративної будівлі управління Держпраці та пошкоджень новобудови та хлібопекарні.
"Миколаївобленерго" зазначило, що оперативно ліквідовує наслідки пошкоджень, проте для повноцінного відновлення стабільного розподілу електроенергії потребує матеріалів та обладнання – автоматичних вимикачів, проводів, тренсформаторної оливи.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.