Міненерго доручило Держенергонагляду спільно з уповноваженими представниками оператора системи передачі НЕК Укренерго проінспектувати застосування графіків погодинного відключення електроенергії, передає Енергореформа
Про це повідомила прес-служба міністерства.
"Міненерго ініціювало перевірки коректності застосування графіків відключень, дотримання операторами систем розподілу їх термінів і тривалості", - заявив перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко, слова якого наведені у релізі міністерства.
За його словами, дуже важливо, щоб графіки відключень були складені справедливо і максимально чітко виконувались, адже це необхідно громадянам для планування робочих задач, хатніх справ, навчання дітей, а бізнес потребує планування роботи в залежності від цих графіків.
При цьому він заначив, що Міненерго, "Укренерго" спільно з операторами систем розподілу та місцевими органами влади наприкінці жовтня оптимізували графіки відключення, зробили їх більш зручними, ніж ті, що були запроваджені одразу після масованих обстрілів.
Проте продовжуються скарги побутових споживачів та бізнесу щодо недотримання операторами систем розподілу графіків, оприлюднених на офіційних веб-сайтах ОСР, звернув увагу Власенко.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.