Дефіцит потужності на вечірній максимум суботи, 4 лютого, очікується на рівні 12%, що на 5,5% нижче від очікуваного на п'ятницю, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
"У суботу ситуація продовжує покращуватися. Через зниження попиту на електроенергію у вихідний день, а також включення після ремонтів блоків теплової генерації очікуваний дефіцит потужності на вечірній максимум становитиме до 12% від потреб", – йдеться у повідомленні Міненерго у його офіційному Телеграм-каналі.
Таким чином, виходячи з даних міністерства, дефіцит потужності з початку тижня, коли його прогнозували на рівні 25%, знизився вдвічі.
Водночас через дефіцит потужності та мережевих обмежень найбільша частка відключених споживачів у Волинській, Одеській та Чернівецькій областях (вчора до цього переліку входили Кіровоградська, Волинська, Вінницька області).
Як повідомляла Енергореформа, внаслідок масштабних аварій на ПС "Укренерго" 3 лютого ввечері та 4 лютого вранці Одеса та частина Одеського району області знеструмлені.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.