Міністерство розвитку громад та територій напрацьовує рішення щодо розблокування рахунків ТКЕ та зміни пропорції розподілу коштів, які надходять на їхні рахунки і складають зараз 35/65 (де частка ТКЕ – 35%, частка НАК "Нафтогаз України" – 65%), передає Енергореформа.
Про це повідомив директор департаменту систем життєзабезпечення міністерства Віталій Сурай під час круглого столу в інформагентстві "Інтерфакс-Україна" "Трансформація комунальних теплопостачальних підприємств в енергетичні компанії: що змінюється і як діяти", організованого Асоціацією операторів критичної інфраструктури та Асоціацією міст України.
"Наразі всі ці питання мають статус трикрапки, тому ми постійно ці питання рухаємо", – запевнив Сурай.
Він підкреслив, що заборгованість підприємств ТКЕ та борги перед ними суттєво впливають на сталість їхньої діяльності, яка врешті негативно впливає на підготовку та проходження опалювального сезону.
Сурай також додав, що Міністерство розвитку не підтримувало урядовий проєкт рішення про відміну поставок "Нафтогазом" газу на виробництво е/е для ТКЕ за спецобов’язками (ПСО).
"З огляду на вартість газу для підприємств, які виробляють одночасно теплову та електричну енергію, таке рішення є бар'єром розвитку системи, яку ми будуємо. Ринок – це добре, але коли в нас війна, і нам сьогодні потрібно вижити, мати власні джерела, то потрібно мати й певні пільгові умови, щоб підприємства були зацікавлені будувати розподілену генерацію, аби навіть у блекаут регіон був спроможний функціонувати в режимі безперевного надання послуг", – наголосив представник Мінрозвитку.
Як повідомляла Енергореформа, на цьому ж заході виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан заявив, що НАК "Нафтогаз України" в судовому порядку заблокував рахунки 69 підприємствам теплокомуненерго, і це загрожує повною зупинкою їхньої діяльності, зриває виконання Планів стійкості та унеможливлює підготовку до прийдешнього опалювального сезону.
Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=Q3Dv5zGY_8s
Фото: Олександр Зубко, Інтерфакс-Україна.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.