Міністерство закордонних справ України прокоментувало інцидент з пошкодженням резервуара для дизельного пального, що стався на окупованій Росією Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС), передає Енергореформа.
"Ми отримали повідомлення про пошкодження дизельного резервуара на окупованій Росією Запорізькій атомній електростанції. Розлитого палива вистачило б для живлення аварійних генераторів станції на 25 днів. Росіяни не лише вкрали станцію, а й не здатні забезпечити її елементарну безпеку", – йдеться у коментарі речника МЗС Георгія Тихого у соцмережі Х 26 березня.
Зазначається, що цей інцидент є прямим результатом "бездумної заміни Росією ліцензованих українських експертів на некваліфікованих тимчасових російських оперативників".
"Якщо дозволити цій ситуації продовжуватися, це призведе лише до нових аварій та небезпеки. ЗАЕС має бути повернуто під український контроль; це єдиний спосіб запобігти подальшим інцидентам", – резюмував Тихий.
Про останні події щодо ЗАЕС читайте за посиланням https://reform.energy/news/zaes-khronika-26-bereznya-rf-ne-pogoditsya-na-ii-peredachu-ukraini-chi-inshiy-derzhavi-rozmova-zelenskogo-i-trampa-23461
Джерело: https://x.com/SpoxUkraineMFA/status/1904896831798018294
Фото з довоєнного архіва.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.