"Нафтогаз" і польська ORLEN уклали четвертий у 2025 році контракт на додаткові 140 млн куб. м LNG із США

02.07.2025 13:27
нафтогаз

Група "Нафтогаз" і польський нафтовий концерн ORLEN підписали нову угоду на постачання додаткових 140 млн куб. м зрідженого природного газу (LNG) із США в Україну, передає Енергореформа.

Як повідомили у "Нафтогазі" 2 липня, це вже четвертий контракт, укладений між компаніями у 2025 році.
Загалом у межах підготовки до опалювального сезону "Нафтогаз" законтрактував у ORLEN 440 млн куб. м газу.

"Нафтогаз диверсифікує джерела і маршрути постачання газу, що підвищує енергетичну безпеку та стійкість України в умовах повномасштабної війни (…) Укладання додаткового контракту на поставку американського LNG – важливий елемент нашої підготовки до зими та забезпечення надійності газопостачання для українців", – зазначив голова правління НАК "Нафтогаз України" Сергій Корецький.

Газ постачатиметься із США, проходитиме регазифікацію на терміналі у Свіноуйсьце у Польщі або в Клайпеді у Литві та транспортуватиметься до України через польську газотранспортну систему.

Своєю чергою віцепрезидент правління ORLEN, операційний директор Роберт Сощинський зазначив, що завдяки експертизі польського концерну в торгівлі, власному флоту суден для транспортування LNG і зарезервованим потужностям для регазифікації ORLEN має змогу підтримувати Україну в диверсифікації як джерел, так і маршрутів постачання природного газу.

"Я радий, що "Нафтогаз" оцінив конкурентоспроможність нашої пропозиції. Це створює міцну основу для поглиблення нашої співпраці — на користь обох сторін і ширшої енергетичної безпеки регіону", – наголосив він.

Як повідомляла Енергореформа, у березні 2025 року "Нафтогаз" та ORLEN підписали меморандум про довгострокову співпрацю у сфері зрідженого природного газу (LNG), в рамках якого уклали контракт на постачання перших 100 млн куб. м. Меморандум започатковує довгострокову стратегічну співпрацю між компаніями та дасть Україні можливість створити більш диверсифіковану систему постачання газу.

В рамах меморандуму, зокрема, 24 квітня 2025 року "Нафтогаз" і ORLEN підписали нову, третю, угоду на постачання 100 млн куб. м зрідженого природного газу (LNG) в Україну.

Окрім того, в кінці травня "Нафтогаз" та ORLEN уклали меморандум про взаєморозуміння, який передбачає розвиток співробітництва, зокрема, у сфері видобутку та розробки родовищ, відновлення зруйнованої війною інфраструктури, реалізацію потенційних спільних проєктів.

Джерело: https://t.me/NaftogazUA/2569

Фото з архіву.


Читайте також

"Енергоатом" та ŠKODA JS на URC 2026 домовилися розширити співпрацю в спорудженні та модернізації енергоблоків

Очільник НАЕК "Енергоатом" Павло Ковтонюк та голова правління ŠKODA JS Карел Беднарж на URC 2026 у Гданську підписали меморандум про співробітництво в розвитку стратегічного партнерства у сфері атомної енергетики, передає Енергореформа.

"Укрнафта" отримає EUR44,6 млн гранту ЄБРР для будівництва генпотужностей – Корецький

ПАТ "Укрнафта", що входить до Групи "Нафтогаз", на URC 2026 у Гданську підписала грантову угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) на EUR44,6 млн для будівництва 62 МВт розподіленої генерації, передає Енергореформа.

"Енергоатом" прозвітував про 22 млрд грн допомоги Силам оборони України

З початку війни НАЕК "Енергоатом" спрямував понад 22 млрд грн на потреби Сил оборони України, з яких майже 16 млрд грн – на забезпечення підрозділів Національної гвардії України, що охороняють АЕС, передає Енергореформа.

Авторизация



Создать аккаунт


Авторизация

Возникла ошибка авторизации!
Извините, возникла ошибка авторизации. Пожалуйста, попробуйте еще раз (в окне социальной сети вам необходимо подтвердить авторизацию), или попробуйте авторизоваться через другую социальную сеть.

Пожалуйста проверьте свою почту
и перейдите по ссылке,
чтобы завершить свою регистрацию
на сайте.

Комментарий отправлен на модерацию