Група Нафтогаз планує у 2024 році видобути 15 млрд куб. м природного газу за рахунок ПАТ "Укргазвидобування" та ПАТ "Укрнафта", передає Енергореформа.
Про це повідомив глава Групи Олексій Чернишов.
"На 2024 рік наш план – наблизитися до 15 млрд куб. м за рахунок підприємств "Укргазвидобування" та "Укрнафти", – сказав Чернишов на форумі "Зроблено в Україні" в Києві 26 лютого.
За його словами, у 2023 році "УГВ" видобуло 13,5 млрд куб. м газу.
Як повідомляла Енергореформа, "УГВ" у 2023 році порівняно з 2022 роком збільшило видобуток газу приблизно на 700 млн куб. м, повідомив голова компанії Олег Толмачев. У 2022 році компанія видобула 12,5 млрд куб. м природного газу (товарного),
"Укрнафта" 2023 року збільшила видобуток нафти з конденсатом на 3% (на 39,9 тис. тонн) порівняно з 2022 роком – до 1 млн 409,9 тис. тонн, газу – на 5,8% (на 60,4 млн куб. м), до 1 млрд 97,4 млн куб. м.
"Укрнафта" ставить стратегічною метою до 2027 року подвоїти видобуток нафти та природного газу до 3 млн тонн і 2 млрд куб. м відповідно.
НАК "Нафтогаз України" є найбільшим акціонером "Укрнафти" із часткою 50%+1 акція, йому належить 100% акцій "Укргазвидобування".
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.