Державна Група "Нафтогаз" спрямувала на закупівлю газу $1 млрд власних коштів, ще $1,5 млрд залучено від Європейського банку реконструкції та розвитку, уряду Норвегії та інших міжнародних фінансових інституцій, передає Енергореформа.
Про це повідомляє американське видання The Washington Post.
Голова правління НАК "Нафтогаз України" Сергій Корецький в коментарі виданню зазначив, що в лютому поточного року внаслідок ворожих атак було знищено 42% видобутку українського газу.
Він наголосив, що перед опалювальним сезоном, ймовірно, ворог буде знову атакувати газову інфраструктуру.
"Це тероризм у чистому вигляді", – прокоментував Корецький.
Глава "Нафтогазу" вказав, що компанія вже законтрактувала 95% газу від необхідних потреб для початку опалювального сезону.
Як повідомляла Енергореформа, Група "Нафтогаз" в партнерстві з польським ORLEN в межах підготовки до зими 2025/2026 рр. вже поставила в Україну приблизно 400 млн куб. м американського скрапленого газу.
"Нафтогаз" та ЄБРР підписали рекордну для України угоду на закупівлю газу на EUR500 млн. Уперше в історії України такий кредит надається під гарантію ЄС.
Крім того, "Нафтогаз" у липні 2025 року залучив по 4,7 млрд грн кредитів в Укргазбанку та ПриватБанку, а в вересні – 2,4 млрд грн Укрексімбанку.
Міністерка енергетики Світлана Гринчук наприкінці серпня зазначила, що на початок ОЗП Україна має закачати в ПСГ щонайменше 13,2 млрд куб. м газу, 4,6 млрд куб. м з яких – імпорт.
Джерело: https://www.washingtonpost.com/world/2025/09/22/ukraine-russia-energy-attacks-oil-refineries/
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.