ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" уклало договір на постачання газу з ПрАТ "Миколаївська ТЕЦ" у межах механізму покладення спеціальних обов’язків (ПСО) відповідно до постанови уряду №298 від 16 березня, передає Енергореформа.
Про це повідомила материнська компанія НАК "Нафтогаз України".
"Триває підготовка документів з АТ "Херсонська ТЕЦ", ТОВ "Сумитеплоенерго", ТОВ "Фірма "ТЕХНОВА", КП "Київтеплоенерго", ПрАТ "Харківська ТЕЦ-5", що також визначені Міненерго для отримання газу від "Нафтогаз Трейдингу" у режимі ПСО", – йдеться у повідомленні НАК у телеграм-каналі 23 березня.
Згідно з постановою, в рамках ПСО визначені Міненерго ТЕЦ до 30 квітня включно, як і 12 ТЕС, перелік яких закріплений постановою уряду від 6 березня № 222, будуть отримувати газ по ціні 7,08 тис. грн/тис. куб м (з ПДВ за 1 тис. куб. м).
Як зазначено у постанові, для ТЕС і ТЕЦ, що використовують вугілля як основний вид палива, постачання природного газу в рамках ПСО здійснюється лише в разі відсутності внаслідок воєнних дій можливості постачання вугільної продукції в обсягах, необхідних для забезпечення безпеки постачання електричної та/або теплової енергії.
У своєму повідомленні НАК також зазначив, що споживання газу за добу скоротилося ще на 6% – до 74 млн куб. м, прична чого у компанії називають потепління.
Як повідомляла Енергореформа, Кабінет міністрів України з 1 березня 2022 року поклав на "Нафтогаз трейдинг" спеціальні зобов'язання щодо постачання природного газу 12 ТЕС за ціною 7,08 тис. грн/тис. куб. м. Зобов'язання діє з моменту укладання договору та до 30 квітня 2022 року.
Увечері 12 березня ГК "Нафтогаз Трейдинг" повідомила, що розпочала постачання природного газу трьом тепловим електростанціям (ТЕС), а всього підписано договори на постачання газу з чотирма ТЕС, триває процес із рештою. Декількома днями пізніше компанія повідомила, що до кінця березня буде підключена п'ята ТЕС.
У компанії неодноразово зазначали, що мають можливість забезпечити ресурсом усіх споживачів за чинних умов.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.