НАК "Нафтогаз України" за результатами 2022 року прогнозує зниження обсягів видобутку газу на 3-6% через війну, передає Енергореформа.
Про це повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.
"У "Нафтогазу" було зростання до війни: ми з кінця минулого року переломили тенденцію і почали нарощувати видобуток. Через війну вона почала падати на 3-4-5%. За роком ми прогнозуємо, що буде зниження на 3-6% , але за поточних тенденцій це точно навіть не 10%", – сказав Вітренко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" на полях Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) у Давосі.
Виступаючи на ВЕФ, генеральний директор "Смарт-Холдингу" Юлія Кір'янова повідомила, що у компанії через війну видобуток впав на 22%, і спрогнозував, що загалом видобуток в Україні цього року знизиться до 16 млрд куб. м порівняно з 19,8 млрд. куб. м у 2021 році.
За словами Вітренко, частина приватних компаній на початку війни призупинила видобуток, потім вивела його на довоєнний рівень, проте тепер скаржиться на відсутність експорту, стверджуючи, що це призведе до зниження видобутку.
При цьому глава Нафтогазу заявив, що не бачить підстав для приватних компаній скорочувати обсяги видобутку, незважаючи на те, що експорт газу зараз закритий.
"Ми, як великий гравець на цьому ринку, розуміємо: та ціна, яка є на ньому, зокрема за якою ми купуємо газ у приватних компаній, вона вища, ніж найбільша рента і всі витрати на видобуток, які можуть бути", – зазначив Вітренко.
"Тому жодних підстав для приватних компаній скорочувати видобуток немає, а навпаки. Це я вже не говорю про патріотизм, тому що податки від видобутку газу дуже важливі для країни, як і енергетична незалежність", – наголосив глава "Нафтогазу".
Як повідомляла Енергореформа, Україна тимчасово призупинила можливість експорту газу з території країни. Обмеження було запроваджено наказом Міненерго №99 від 3 березня 2022 року у зв’язку з проведенням бойових дій на території України.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.