Обсяг імпортованого Групою "Нафтогаз" природного газу з травня 2025 року на цей час складає 4,4 млрд куб. м, до кінця року заплановано збільшити цей показник до 5 млрд куб м газу, передає Енергореформа.
Про це повідомив комерційний директор Групи Сергій Федоренко.
"Починаючи з травня, ми імпортували 4,4 млрд куб. м, до кінця року буде імпортовано більше 5 млрд куб. м. Трішки допомагає м’яка погода в листопаді, але удари йдуть, тому поточний імпорт ми не знижуємо. Тільки в листопаді "Нафтогаз" імпортував 500 млн куб. м", – сказав Федоренко під час брифінгу в Укрінформ 3 грудня, додавши що компанія використовує всі можливі напрямки імпорту.
Він зазначив, що в грудні вже відбулося збільшення добового рівня імпорту приблизно на чверть.
"Поточний імпорт складає 26 млн куб. м, минулого місяця був 21 млн куб м. Збільшення вже відбулося як за рахунок нашого контрактування, так і за рахунок ринкової ситуації і індустрії, яка хеджує свої ризики на постачання газу", – пояснив комерційний директор "Нафтогазу".
За його словами, приблизно 80% ресурсу імпортує "Нафтогаз", іншу частину – приватні компанії.
"Враховуючи, що ціни на внутрішньому ринку зараз фактично відповідають імпортному паритету, приватні компанії також імпортують. Тож 15-20% імпорту – це приватний ринок, 80% – "Нафтогаз", – вказав Федоренко.
Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=-D62uLkKkRQ
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.