У Харківській області через мережеві обмеження продовжують застосовуватися графіки відключень е/е, введені після масованих атак РФ по енергосистемі, які сталися в кінці березня – сьогодні там знеструмлені 410 тис. абонентів (учора повідомлялося про 300 тис.), передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Згідно з його щоденним оновленням в телеграм-каналі 7 квітня, ситуація в області ускладнилася через нічні атаки РФ, які призвели до пожежі та пошкодженння обладнання однієї з високовольтних підстанцій, також аварійно на певний час вимикалася високовольтна повітряна лінія. В результаі для недопущення аварійної ситуації застосовувалися графіки аварійних відключень споживачів.
Також внаслідок обстрілів у Харківській області відключалась високовольтна лінія обленерго, знеструмлювалися підстанція та побутові споживачі.
У Сумській області під час обстрілу знеструмлювалася підстанція, вимикалися побутові споживачі, але всіх було заживлено за резервною схемою.
Минулої доби також вимикалась одна з високовольтних повітряних ліній у Донецькій області. При цьому короткостроково знижувалась потужність енергогенеруючого підприємства, що до неї під’єднане. Причина відключення з'ясовується.
Сьогодні вранці вимикались високовольтні повітряні лінії в Дніпропетровській та Миколаївській обласях – вони вже включені в роботу.
У цілому в енергосистемі України дефіциту немає, вона працює стабільно та збалансовано, зазначає Міненерго.
Учора вдень через сонячну погоду та відповідно активний виробіток електроенергії СЕС НЕК "Укренерго" обмежувала виробництво електроенергії з ВДЕ сумарною величиною 855 МВт-год.
На поточну добу в 2,3 раза зменшився імпорт е/е – до 1179 МВт-год. Водночас після кількаденної перерви є незначний експорт обсягом 115 МВт-год.
Джерело: https://t.me/energyofukraine
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.