Через обстріли російських окупантів в ніч на 17 травня знеструмлювалися споживачі в 7 областях, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Згідно з його оновленням у Телеграм, зокрема, був пошкоджений енергетичний об’єкт у Дніпропетровській області, внаслідок чого без світла на кілька годин залишалися майже 1 тис. споживачів.
Внаслідок обстрілів знищене електрообладнання в Куп’янську та селищі Борова Харківської області, там тривають роботи із заживлення споживачів.
У Донецькій області минулої доби було знеструмлено 2,3 тис. абонентів у 10 населених пунктах.
Внаслідок артобстрілу з боку російського кордону знеструмлювалися 183 абоненти у 3 населених пунктах Сумської області. На ранок через бойові дії залишаються знеструмленими понад 6 тис. абонентів у 87 населених пунктах.
Також без світла 48,9 тисячі абонентів у 109 населених пунктах Донецької області, 32,8 тис. точок обліку в Харківській, у Херсоні – майже 3 тис. точок обліку, а в області – 25,8 тис. точок обліку у 45 населених пунктах. У Чернігівській області без електрики 1501 абонент у 27 населених пунктах.
Водночас енергетикам за останню добу вдалося відновити електропостачання, зокрема, 2 тис. абонентів у 14 населених пунктах пунктах Донецької області та 3,2 тис. родин на прифронтових територіях Запорізької області.
З технологічних причин на ранок залишаються відключеними понад 1,1 тисячі точок обліку в Одеській області.
Як повідомляла Енергореформа, падіння уламків російського дрона призвело до пошкодження обладнання одного з енергетичних об’єктів у Вінницькій області та відключенню світла понад 23 тис. абонентів у 4 населених пунктах.
Більшість з них за кілька годин були заживлені.
У Сумській області з технологічних причин короткостроково вимикалась високовольтна повітряна лінія, внаслідок чого знеструмлювалися підприємство теплогенерації, побутові споживачі у Сумах, об’єкти залізниці, а в Харкові вимикалися понад 182 тис. побутових споживачів, метрополітен, тепломережі та очисні споруди.
Джерело: https://t.me/energyofukraine/2247
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.