Український енергорегулятор відновить припинені з початком воєнного стану планові перевірки ліцензіатів у сферах енергетики і комунальних послуг після того, як у травні були поновлені позапланові невиїзні перевірки, передає Енергореформа.
Відповідне рішення регулятор прийняв на своєму засіданні 6 вересня на виконання урядової постанови № 955 від 27 серпня 2022 року, яка передбачає можливість проведення планових перевірок.
"Це рішення було викликано тим, що частина наших ліцензіатів перебуває на територіях, де не відбуваються бойові дії. Для забезпечення належного контролю за їхньою діяльністю є необхідність проводити планову перевірку, особливо тих ліцензіатів, які мають регульовані тарифи", – сказала під час засідання член НКРЕКП Ольга Бабій.
Вона зазначила, що на наступне засідання регулятора буде винесений план-графік проведення таких перевірок до кінця року.
За словами голови НКРЕКП Костянтина Ущаповського, рішення про відновлення перевірок позитивне, оскільки їхня відсутність "несе обмеження в діях регулятора".
Як повідомляла Енергореформа, в Україні було тимчасово, на період дії воєнного стану, зупинено проведення позапланових перевірок та планових перевірок суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг.
У травні НКРЕКП на виконання рішення уряду відновила позапланові невиїзні перевірки.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.