Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) погоджується з оцінкою України, що нові лісові пожежі в районі Чорнобильської атомної електростанції (АЕС) не становлять радіоактивної загрози для людей, передає Енергореформа.
"Виходячи з попереднього досвіду, такі пожежі можуть призвести до дуже незначного збільшення концентрації радіоактивних речовин у повітрі", – зазначив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі, слова якого наводяться у повідомленні агентства на сайті 19 травня увечері.
Згідно з повідомленням, Україна, інформуючи МАГАТЕ про виникнення лісових пожеж, заявила, що рівні потужності гамма-дози в районі Чорнобильської АЕС "не перевищують контрольні".
В агентстві додали, що в цю пору року в зоні відчуження, досі забрудненій радіоактивними матеріалами внаслідок аварії 1986 року, спонтанні пожежі традиціне явище.
Разом з тим напередодні Державне агентство з управління зоною відчуження у своєму Facebook повідомило, що зафіксувало в зоні найбільшу за поточний рік пожежу на ділянці 1500 га в районі КПП "Зелений мис" в Опачичському лісництві.
Там пояснили, що його гасіння ускладнене вітром, обмеженими технічними ресурсами у зв’язку з наслідками окупації військами РФ – викраденням та знищенням великої кількості техніки і пального, а також загрозою вибухів мін.
Втім, в агентстві підкреслили, що радіаційний стан перебуває в межах контрольних рівнів, але можливе переміщення задимлення в сторону Вишгорода та Києва як від пожеж у зоні відчуження, так і від пожеж біля Іванкова та с. Страхолісся за її межами.
В ДАЗВ попередили, що в цілому рівень пожежної небезпеки суттєво підвищився у зв’язку із початком сухої, вітряної погоди, а також наявністю великої кількості залишених російськими окупантами мін та сигнальних ракет, що вибухають та стають додатковими джерелами пожеж.
Зона відчуження була окупована військами РФ з 24 лютого до 1 квітня.
.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.