Запорізька АЕС вже понад три місяці підключена до однієї зовнішньої лінії електропередач, що є найдовшим періодом часу, коли на майданчику не було резервної лінії, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ).
"ЗАЕС вже понад три місяці підключена до однієї зовнішньої лінії електропередач. Команди МАГАТЕ продовжуватимуть стежити за ситуацією із зовнішнім енергопостачанням, яка залишається надзвичайно нестабільною. Це найдовший період часу, коли на майданчику не було резервної лінії електропередач", – йдеться в повідомленні агентства на сайті 22 серпня.
Згідно з його інформацією, на трьох діючих АЕС України два з дев'яти реакторів зупинені на технічне обслуговування та перезавантаження палива, що включає роботи на деяких зовнішніх лініях електропередач.
МАГАТЕ також зазначає, що протягом минулих вихідних потужність двох реакторних блоків була знижена через обмеження мережі, але вони повернулися до номінального рівня потужності.
Крім того, агентство повідомляє, що отримало інформацію про нещодавно збудовану дамбу, яка ізолює один з каналів ЗАЕС від її охолоджувального ставка і була споруджена для збереження води в ньому, аби забезпечити охолодження інших систем станції, необхідних для її підтримки у стані безпечної зупинки протягом тривалого часу.
"Команду МАГАТЕ поінформували, що вода з охолоджувального ставка перекачується в ізольовану частину цього каналу, і що поточний її рівень в каналі більш ніж на метр вищий за точку, де охолоджувальні насоси перестануть працювати", – пише МАГАТЕ.
Водночас воно висловило занепокоєння звуками військової діяльності поблизу ЗАЕС та неодноразовими оголошеннями про повітряну тривогу в зоні діяльності інших АЕС України.
Як повідомяла Енергореформа, окупована РФ Запорізька АЕС 6 ГВт з 7 травня залишається на одній лінії живлення 750 кВ після того, як була пошкоджена остання резервна лінія 330 кВ. У травні гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявляв, що незрозуміло, коли її буде відновлено, хоча раніше зовнішнє електропостачаня відновлювали протягом дня.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.