Новий рекорд на окупованій РФ ЗАЕС: понад три місяці на одній ЛЕП

22.08.2025 18:41
електроенергія

Запорізька АЕС вже понад три місяці підключена до однієї зовнішньої лінії електропередач, що є найдовшим періодом часу, коли на майданчику не було резервної лінії, передає Енергореформа.

Про це повідомило Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ).

"ЗАЕС вже понад три місяці підключена до однієї зовнішньої лінії електропередач. Команди МАГАТЕ продовжуватимуть стежити за ситуацією із зовнішнім енергопостачанням, яка залишається надзвичайно нестабільною. Це найдовший період часу, коли на майданчику не було резервної лінії електропередач", – йдеться в повідомленні агентства на сайті 22 серпня.

Згідно з його інформацією, на трьох діючих АЕС України два з дев'яти реакторів зупинені на технічне обслуговування та перезавантаження палива, що включає роботи на деяких зовнішніх лініях електропередач.

МАГАТЕ також зазначає, що протягом минулих вихідних потужність двох реакторних блоків була знижена через обмеження мережі, але вони повернулися до номінального рівня потужності.

Крім того, агентство повідомляє, що отримало інформацію про нещодавно збудовану дамбу, яка ізолює один з каналів ЗАЕС від її охолоджувального ставка і була споруджена для збереження води в ньому, аби забезпечити охолодження інших систем станції, необхідних для її підтримки у стані безпечної зупинки протягом тривалого часу.

"Команду МАГАТЕ поінформували, що вода з охолоджувального ставка перекачується в ізольовану частину цього каналу, і що поточний її рівень в каналі більш ніж на метр вищий за точку, де охолоджувальні насоси перестануть працювати", – пише МАГАТЕ.

Водночас воно висловило занепокоєння звуками військової діяльності поблизу ЗАЕС та неодноразовими оголошеннями про повітряну тривогу в зоні діяльності інших АЕС України.

Як повідомяла Енергореформа, окупована РФ Запорізька АЕС 6 ГВт з 7 травня залишається на одній лінії живлення 750 кВ після того, як була пошкоджена остання резервна лінія 330 кВ. У травні гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявляв, що незрозуміло, коли її буде відновлено, хоча раніше зовнішнє електропостачаня відновлювали протягом дня.

Джерело: https://www.iaea.org/newscenter/pressreleases/update-310-iaea-director-general-statement-on-situation-in-ukraine


Читайте також

"Енергоатом" та ŠKODA JS на URC 2026 домовилися розширити співпрацю в спорудженні та модернізації енергоблоків

Очільник НАЕК "Енергоатом" Павло Ковтонюк та голова правління ŠKODA JS Карел Беднарж на URC 2026 у Гданську підписали меморандум про співробітництво в розвитку стратегічного партнерства у сфері атомної енергетики, передає Енергореформа.

"Укрнафта" отримає EUR44,6 млн гранту ЄБРР для будівництва генпотужностей – Корецький

ПАТ "Укрнафта", що входить до Групи "Нафтогаз", на URC 2026 у Гданську підписала грантову угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) на EUR44,6 млн для будівництва 62 МВт розподіленої генерації, передає Енергореформа.

"Енергоатом" прозвітував про 22 млрд грн допомоги Силам оборони України

З початку війни НАЕК "Енергоатом" спрямував понад 22 млрд грн на потреби Сил оборони України, з яких майже 16 млрд грн – на забезпечення підрозділів Національної гвардії України, що охороняють АЕС, передає Енергореформа.

Авторизация



Создать аккаунт


Авторизация

Возникла ошибка авторизации!
Извините, возникла ошибка авторизации. Пожалуйста, попробуйте еще раз (в окне социальной сети вам необходимо подтвердить авторизацию), или попробуйте авторизоваться через другую социальную сеть.

Пожалуйста проверьте свою почту
и перейдите по ссылке,
чтобы завершить свою регистрацию
на сайте.

Комментарий отправлен на модерацию