Станом на ранок 20 липня через негоду знеструмлювалися понад 150 населених пунктів у 5 областях, через повітряні атаки російських агресорів знеструмлювалися споживачі Миколаївської та Одеської областей, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Згідно з його повідомленням у Телеграм-каналі у четвер, внаслідок грозового шторму і викликаних ним технологічних порушень знеструмлювалися 79 населених пункти у Закарпатській області, 44 – у Львівській, 26 – в Івано-Франківській, 2 – у Чернігівській, 1 населений пункт – у Сумській області.
Через нанесені уночі 20 липня повітряні атаки була пошкоджена і вимкнулася трансформаторна підстанція в Миколаївській області – без світла залишилося 263 споживачі. В Одеській області тимчасово знеструмлювалися 2,8 тис. абонентів.
Традиційно через терор прифронтових та прикордонних з рф областей залишається без світла частина споживачів у Донецькій, Запорізькій, Сумській, Херсонській, Харківській, Чернігівській областях. У Херсоні через підрив дамби залишається без світла та ж кількість споживачів, що й кількома днями раніше – 12,7 тис.
У цілому Міненерго зазначає про відсутність дефіциту в енергосистемі і достатність виробленого українськими електростанціями ресурсу для покриття споживання.
Що стосується ситуації на ЗАЕС, то кілька днів Міненерго вказує на незмінність рівня води у ставку-охолоджувачі – 16,4 м, чого, на його думку, достатньо для забезпечення потреб станції.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.