Внаслідок ворожих обстрілів вчергове знеструмлена одна з двох ліній електроживлення тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики України 11 лютого.
"Знову на Запорізькій АЕС реальна загроза блекауту через ворожі обстріли – вчергове відключилась одна з двох ліній електропередачі, що з'єднують АЕС із об’єднаною енергосистемою України", – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.
За його словами, через окупацію станції росіянами ситуація на ЗАЕС залишається загрозливою, і лише повернення Україні контролю над станцією може гарантувати безпечну експлуатацію найбільшої в Європі АЕС.
НЕК "Укренерго" зі свого боку зазначила, що огляд лінії для виявлення ймовірного місця пошкодження буде здійснений, як тільки дозволить безпекова ситуація.
"Попередній випадок пошкодження внаслідок ворожих обстрілів однієї з високовольтних ліній, що живлять ЗАЕС, був зафіксований наприкінці січня. Відновити її роботу тоді вдалося лише за кілька днів", – підкреслила НЕК.
Як повідомляла Енергореформа, від початку російської окупації 4 березня 2022 року ЗАЕС неодноразово переживала повні блекаути і один частковий – із запуском аварійних дизель-генераторів і систем безпеки, відмова яких може спричинити аварійну ситуацію.
Джерело: https://t.me/energyofukraine/3560
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.