НЕК "Укренерго" 22 серпня другий день поспіль довелося брати рекордну аварійну допомогу для покриття попиту з 13:00 до 22:00 – її обсяг з енергосистеми Польщі та Румунії склав 3900 МВт-год, що майже удвічі перевищив рекорд 21 серпня в 2000 МВт-год, передає Енергореформа.
Як пояснила НЕК у своєму Телеграм-каналі у середу, 22 серпня, споживання трималось на верхніх позначках, а його вечірній максимум всього на 2,5% був нижчим за рекорд всього літа 21 серпня.
"Основна причина застосування аварійної допомоги – дефіцит електроенергії в енергосистемі через великий обсяг пошкоджень на теплових та гідроелектростанціях. Крім того, триває активна ремонтна кампанія на атомних електростанціях, які готуються до роботи на максимальній потужності взимку", – зазначила "Укренерго".
Там додали, що обсягів імпорту з Європи не вистачає для покриття різниці між збільшеним споживанням та обмеженими можливостями виробітку на електростанціях.
За даними сайту ENTSO-E та повідомлення Міненерго в телеграм-каналі, 22 серпня обсяг імпорту зі Словаччини та Молдови склав 1473 МВт-год на добу, що майже у 2,5 рази менше показника 21 серпня (3407 МВт-год). На сьогодні він ще менший – 1260 МВт-год на добу.
Як повідомляла Енергореформа, Україна влітку поточного року вже кілька разів приймала аварійну допомогу від Європи для підтримки балансу між виробництвом та споживанням е/е – 7 червня з 20:00 до 23:00 від енергосистеми Румунії, 8 червня – з Румунії та Польщі загальним обсягом 1200 МВт-год, 12 червня – з Румунії та Польщі загальним обсягом 1600 МВт-год, 28 червня – з Румунії та Польщі обсягом 1200 МВт-год, 27 липня – з Румунії з 13:00 до 16:00 обсягом 1200 МВт-год, 16 та 17 серпня – з Румунії в період 19:00-22:00 в обсязі по 1200 МВт-год, 22 серпня – з Польщі та Румунії з 18:00 до 22:00 у рекордному обсязі 2000 МВт-год.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.