Обсяг інвестицій в будівництво ДТЕК газотурбінної електростанції комбінованого циклу (CCGT) 650 МВт на Бурштинській ТЕС, відносно якого на URC 2026 у Гданську підписано меморандум GE Vernova, становитимуть EUR900 млн, передає Енергореформа.
Згідно з інформацією енергохолдинга на сайті, початок комерційної експлуатації станції планується до 2032 року, очікуваний обсяг виробництва – до 5 ТВт*год на рік.
ДТЕК зазначив, що CCGT 650 МВт стала однією з двох його ініціатив, визначених урядом України на засіданні URC 2026 флагманськими проєктами плану "Економіка майбутнього", який налічує загалом 18 проєктів.
Іншим флагманським проєктом стала його Полтавська ВЕС 650 МВт, інвестиції в яку становитимуть EUR1,2 млрд. Розпочати будувати ВЕС планують на початку 2027 року, щоб ввести в повну експлуатацію до 2029 року. Вона стане найбільшим вітропарком у Східній Європі.
Як вказує енергохолдинг, будівництво CCGT 650 МВт є частиною стратегічної програми ДТЕК з переходу з вугілля на газ і має на меті забезпечити енергетичну систему країни більш гнучкою електроенергією з меншими викидами вуглецю.
ДТЕК співпрацюватиме з GE Vernova у напрямку можливого впровадження передових технологій газотурбінних установок, постачання обладнання та розробки схем фінансування проєкту, а також допоміжного обладнання для підключення електростанції до енергомережі.
"Це партнерство з GE Vernova свідчить про те, що світові лідери галузі готові інвестувати в енергетичне майбутнє України попри триваючу війну. Бурштинський проєкт – це не лише відновлення зруйнованого, а й створення сучасної, гнучкої енергетичної системи, що відповідає європейським тенденціям енергетичного переходу", – прокоментував генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.
За словами головного корпоративного директора та директора з питань сталого розвитку компанії GE Vernova Роджера Мартелли, компанія з самого початку підтримувала зусилля України щодо забезпечення населення електроенергією та прагне сприяти відновленню та довгостроковій стійкості її енергетичної інфраструктури.
"Цей меморандум із ДТЕК підкреслює наше партнерство, спрямоване на надання ефективних та гнучких технологій електрифікації та експертних знань для побудови надійного та сталого енергетичного майбутнього для України", – зазначив він.
Як повідомляла Енергореформа, Американська компанія GE Vernova надасть нову парогазову електростанцію потужністю 650 МВт одному з українських об'єктів генерації найбільшої приватної енергокомпанії ДТЕК, відповідний меморандум був підписаний 25 червня на полях Конференції з відновлення України URC 2026.
За словами першого віцепрем'єра-міністра енергетики Дениса Шмигаля, який був присутній під час підписання разом з представниками американського уряду, електростанція посилить гнучкість і стійкість енергосистеми в умовах війни.
Цієї зими через масовані російські обстріли потужності з генерації електроенергії в Україні випадали до 11 ГВт за потреби у 18 ГВт.
Шмигаль у Гданську представив проєкт оновлення Енергетичної стратегії України, яка передбачає відновлення генеруючих потужностей до 2035 році на довоєнному рівні – 54 ГВт.
Джерело: https://dtek.com/media-center/news/dtek-and-ge-vernova-sign-mou-to-advance-major-gas-power-project-in-ukraine/
Очільник НАЕК "Енергоатом" Павло Ковтонюк та голова правління ŠKODA JS Карел Беднарж на URC 2026 у Гданську підписали меморандум про співробітництво в розвитку стратегічного партнерства у сфері атомної енергетики, передає Енергореформа.
ПАТ "Укрнафта", що входить до Групи "Нафтогаз", на URC 2026 у Гданську підписала грантову угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) на EUR44,6 млн для будівництва 62 МВт розподіленої генерації, передає Енергореформа.
З початку війни НАЕК "Енергоатом" спрямував понад 22 млрд грн на потреби Сил оборони України, з яких майже 16 млрд грн – на забезпечення підрозділів Національної гвардії України, що охороняють АЕС, передає Енергореформа.