Об'єднана енергосистема (ОЕС) України зберігає достатній резерв потужності при збільшеному енергоспоживанні на цьому тижні внаслідок морозів на 2 000 МВт – до понад 24 500 МВт станом на 23 грудня, передає Енергореформа.
Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко на онлайн-брифінгу 24 грудня.
"Той самий "Енергоатом" і зараз має резерв понад 500 МВт. Є необхідний резерв і у теплової генерації, і у гідро-, тому ми абсолютно спокійно проходимо цей період, коли відбувається суттєве зниження температури", – повідомив міністр.
За його словами, наразі АЕС України працюють на рівні вище номінальної потужності, зокрема, станом на 23 грудня Запорізька АЕС несла навантаження на рівні 6 190 МВт, а Южно-Українська АЕС – 3050 МВт.
Як зазначив Галущенко, в грудні плановий графік використання вугілля становить 1,8 млн тонн, з яких на власний видобуток припадає 1,5 млн тон і ще 650 тис. тонн вугілля буде імпортовано в Україну морським шляхом.
"Ще один важливий момент – це робота теплової генерації. Тут ми теж бачимо позитивні моменти. Зокрема, при проходженні періоду низьких температур у тепловій генерації цьогоріч спостерігається суттєве зниження аварійності", – доповнив міністр.
Як він наголосив, фактично "аварійність зведена до нуля", а кількість аварій у десятки разів нижча за аналогічний торішній період.
"Це стало результатом підвищення контролю з боку держави щодо виконання ремонтів та експлуатації теплової генерації", – резюмував Галущенко.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.