Мережа ОККО в 2021 році інвестувала понад 25 млн. грн. в облаштування сонячних панелей на своїх автозаправних комплексах, передає Енергореформа.
Про це повідомила прес-служба компанії.
За її даними, завдяки цьому сонячні панелі були встановлені ще на 50 АЗК компанії, всього таких комплексів уже 63. У т.ч. у Львівській області – 15, сумарно у Київській області та столиці – 15, в Одеській та Закарпатській областях – по 5.
2022 року ОККО планує продовжити облаштування своїх АЗК сонячними панелями.
Сумарні проектні сонячні потужності ОККО становлять нині близько 1,4 МВт. Обсяги електроенергії, які вони здатні виробити протягом року, дозволяють зберегти понад 1000 тонн умовного палива з невідновлюваних джерел.
У прес-службі уточнюють, що електроенергія, яка виробляється, використовується для покриття власних потреб АЗК в енергоресурсах. У літні місяці їх потужностей вистачає, щоб середній за розміром автозаправний комплекс міг би повністю забезпечити себе власною електроенергією.
"Наша компанія і надалі активно розвиватиме цей напрямок. Ми розглядаємо його не тільки в контексті економічної вигоди, а й з точки зору розвитку альтернативних джерел енергозабезпечення, збереження вичерпних ресурсів, як у рамках компанії, так і в країні в цілому", – відзначив віце-президент ОККО з розвитку та технічного забезпечення Олександр Гегедиш.Важливі деталі:
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.