Група компаній Onur планує до 2030 року мати в Україні 690 МВт об’єктів відновлюваної енергетики – 440 МВт ВЕС та 250 МВт СЕС, передає Енергореформа.
Про це повідомив віцепрезидент з питань енергетики групи Гурсан Каракая.
"Наше бачення включає приблизно 700 МВт ВДЕ, які будуть побудовані в Україні до 2030 року. З них 440 МВт вітростанцій та 250 МВт – сонячних станцій. Наша робота зосереджується на чотирьох категоріях – СЕС, ВЕС, системи зберігання енергії, а також підстанції та лінії електропередачі", – сказав Каракая під час конференції аналітичного центру We build Ukraine "Зелена енергетика для відбудови" 22 травня в Києві.
За його словами, зараз в процесі будівництва в Закарпатті перебуває 120 МВт ВЕС з приблизним обсягом інвестицій в EUR120 млн та 50 МВт СЕС.
Крім того, група розпочала девелопмент 320 МВт ВЕС, інвестиції в яку передбачаються на рівні приблизно в EUR320 млн, а також неподалік кордону з Угорщиною – 50 МВт СЕС разом з системою зберігання енергії, інвестувати в які планує приблизно EUR51 млн.
Каракая нагадав, що Onur, яка почала розвиток ВДЕ в Україні з 2019 року з будівництва СЕС, у 2021 році вже мала 12 таких станцій у Житомирі, Чернівцях, Хмельницькому загальною потужністю 150 МВт. Загальні інвестиції в ці СЕС склали EUR120 млн.
Як повідомляло агентство "Інтерфакс-Україна", Onur працює в Україні понад 20 років.
ТОВ "Онур конструкціон інтернешнл" зі статутним капіталом у 2,165 млн грн, володіє корпоративними правами 13 українських компаній. У 2023 році отримало дохід 2 млрд 927,846 млн грн, чистий прибуток склав 68,586 млн грн. Компанія активний учасник дорожнього будівництва.
Джерело: https://www.youtube.com/live/50-CJUBvEvY
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.