АТ "Оператор ринку" у рамках своєї соціальної Програми щодо підвищення обізнаності про роботу ринку електроенергії відкриває набір на курс "Розподілена генерація", передає Енергореформа.
"Курс "Розподілена генерація" спрямований на надання практичних знань щодо впровадження власних генеруючих потужностей та роботи з ними в умовах чинної моделі ринку електроенергії. Учасники курсу отримають системне розуміння технічних, регуляторних та ринкових аспектів створення розподіленої генерації", – йдеться в повідомленні "Оператора ринку" 4 березня на сайті.
Програма курсу охоплює, зокрема:
Спікерами курсу будуть Олександр Душенко (КП "Тепловик"), Дмитро Находкін (ТОВ "ГС-Трейдинг") та фахівці "Оператора ринку".
Як зазначає "Оператор ринку", впровадження газопоршневих і когенераційних установок є не лише ефективним бізнес-рішенням, а й важливим внеском у підвищення енергетичної стійкості України.
Зазначається, що курс відбудеться 31 березня 2026 року.
Як повідомлялося, станом на кінець 2025 року, "Оператор ринку" підрахував, що за рік роботи Програми на потреби Збройних Сил України зібрано понад 5,5 млн грн, а її учасниками стали майже 500 осіб.
Програма проходить у форматі професійного інтенсиву від теорії до реальних кейсів та включає такі пакети: "Модель ринку" (базовий курс для розуміння логіки функціонування енергосистеми, сегментів ринку, а також принципів формування ціни та торгівлі електроенергією), "Зелений+" (присвячений роботі виробників з ВДЕ та УЗЕ, умовам продажу електроенергії за різними сценаріями та перспективам інтеграції ВДЕ в ринок), "Розподілена генерація" (фокус на розвитку локальної генерації, механізмах балансування, участі малих виробників у ринку та технічних особливостях інтеграції в енергосистему), "Балансуючий ринок та виробники" (детальна інформація про можливості на ринку саме для виробників та принципи балансування системи, включаючи команди, розрахунки та взаємодію на балансуючому ринку).
Джерело: https://www.oree.com.ua/index.php/newsctr/n/31940
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.