Міністерство енергетики наказом від 29 січня 2025 року визначило АТ "Оператор ринку" відповідальним за адміністрування електронної системи звітності щодо мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів, передає Енергореформа.
"Завдання цієї електронної системи – створити прозорий механізм моніторингу формування, зберігання, використання та обміну даними про стратегічні запаси нафти й нафтопродуктів в Україні", – повідомив "Оператор ринку" 30 січня на своєму сайті.
Як зазначено, Україна інтегрується в європейський енергетичний простір, і впровадження електронної системи звітності є одним із ключових кроків для забезпечення прозорості та відповідності найкращим практикам ЄС.
Зокрема, аналогічні системи вже успішно працюють у країнах ЄС, таких як Німеччина, Франція, Польща та Чехія.
До нових функцій "Оператора ринку" входитимуть: оперативний контроль за рівнем мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів, швидке реагування на можливі ризики нестачі нафтопродуктів, гармонізація з європейськими вимогами щодо безпеки енергопостачання.
"Оператор ринку" має значний досвід управління великими масивами даних в енергетичному секторі та володіє необхідними компетенціями для адміністрування системи", – наголосили у компанії.
На першому етапі буде проведено консультації з учасниками ринку, щоб урахувати їхні потреби та забезпечити плавний перехід до нової моделі звітності.
Розробка та впровадження системи проходитимуть у кілька етапів, включаючи формування нормативно-правової бази, визначення форматів подачі даних і механізмів взаємодії з бізнесом, а також тестування платформи із залученням ключових учасників ринку.
"Ми зосереджені на створенні ефективного механізму, що забезпечить стабільність ринку та відповідність європейським стандартам", – сказав гендиректор "Оператора ринку" Олександр Гавва.
Міненерго поклало на товариство нові функції відповідно до закону "Про мінімальні запаси нафти та нафтопродуктів".
Джерело: https://www.oree.com.ua/index.php/newsctr/n/26549
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.