Робоча група при Міненерго вже розглянула пропозиції місцевих військових адміністрацій щодо перегляду об’єктів, заборонених до відключення е/е, в 16 областях, аби вивільнені обсяги спрямувати населенню, передає Енергореформа.
Про це повідомив заступник міністра Микола Колісник.
"На виконання рішення уряду при Міненерго працює робоча група у складі Міністерство регіонального розвитку, Держенергонагляду, "Укренерго", Держспецзвязку та ДТЕК. Вона вже провела низку засідань, на яких розглянуто перевірку об’єктів критичної інфраструктури в 16 областях. Робота активно триває щодня", – сказав Колісник на брифінгу в Міненерго 16 грудня, який транслювався онлайн.
За його словами, робоча група критично підходить до розгляду переліків, які надаються місцевими військовими адміністраціями
"Мета – вивільнені обсяги е/е спрямувати для потреб побутових споживачів Законність включення споживачів до переліків є головним критерієм", – зазначив Колісник.
Поки Міненерго не повідомляє про обсяги вивільненого ресурсу та кількість вилучених з переліків об’єктів, до яких не застосовувалися погодинні графіки відключень.
Як повідомляла Енергореформа, 9 грудня уряд ухвалив низку рішень для покращення ситуації із забезпеченням електроенергією споживачів, в тому числі доручив переглянути списки заборонених до відключення підприємств та зменшити зовнішнє освітлення.
Джерело: https://t.me/energyofukraine/5625
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.