Уночі та вранці 3 лютого РФ здійснила масовану ракетно-дронову атаку на кілька регіонів України, внаслідок чого на ранок є значна кількість знеструмлених споживачів у Києві, Київській, Харківській, Вінницькій та Одеській областях, передає Енергореформа.
Про це повідомила НЕК "Укренерго".
Згідно з її повідомленням в Телеграм, також є пошкоджені енергооб’єкти у кількох регіонах, в окремих областях вимушено застосовані аварійні знеструмлення, які будуть скасовані одразу після стабілізації ситуації в енергосистемі.
За даними першого заступника міністра енергетики Артема Некрасова, сьогодні під ударом були Київська, Харківська, Дніпропетровська, Чернігівська, Одеська, Донецька та Сумська області.
Як уточнило "Укренерго", через значну кількість знеструмлених споживачів суттєво знищилося споживання е/е – станом на 9:30 його рівень був на 7,9% нижчим, ніж в цей же час понеділка, 2 лютого.
Але в усіх регіонах України зберігається необхідність в ощадливому енергоспоживанні, енергоємні процеси краще перенести на ніч – після 23:00.
Через складні погодні умови (ожеледь та обмерзання ліній електропередачі) на ранок повністю або частково були знеструмлені 68 населених пунктів у трьох областях – Одеській, Миколаївській та Херсонській.
"Ремонтні бригади обленерго працюють над відновленням пошкоджених ліній", – зазначило "Укренерго".
Як повідомляло агентство "Інтерфакс-Україна", російські агресори 3 лютого вчергове атакували енергообʼєкти в Одеській області та ТЕС "ДТЕК", вони зазнали суттєвих пошкоджень.
За інформацією Міністерства енергетики, РФ атакувала кількома видами балістики та крилатими ракетами, а також дронами багатоповерхівки та електростанції – ТЕЦ і ТЕС, які працювали виключно в режимі обігріву районів у Києві, Харкові та Дніпрі. Унаслідок цього сотні тисяч сімей цілеспрямовано залишені без тепла, наголосило відомство.
3 лютого ЗС РФ обстрілювали Харків понад три години, завдаючи цілеспрямованих ударів по енергетичній інфраструктурі, повідомив міський голова Ігор Терехов.
Він зазначив, що міській владі доведеться ухвалювати важкі рішення, зокрема, злити теплоносій у системі теплопостачання 820 будинків.
Джерело: https://t.me/Ukrenergo/4618
https://t.me/energyofukraine/6034
Фото з архіву.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.