Міністр енергетики Герман Галущенко в День енергетика подякував усім працівникам галузі за утримання ними енергетичного фронту в умовах постійних ворожих обстрілів, передає Енергореформа.
"Енергетики – нинішні герої, які вже стали живою легендою та прикладом для наслідування. Ви без перебільшення тримаєте енергетичний фронт", – зазначив міністр.
За його словами, ремонт та відновлення пошкодженої енергоінфраструктури повертає українцям не лише тепло та світло, а також віру та надію.
"Ми обов'язково переможемо! А після перемоги відбудуємо енергетичний сектор, зробимо його ще більш сучасним та стійким", – наголосив Галущенко.
З привітанням до працівників НАЕК "Енергоатом" звернувся також президент компанії Петро Котін.
"Бажаю нам якнайшвидшого повернення ЗАЕС та його міста-супутника Енергодара та великої Перемоги над ворогом", – підкреслив глава "Енергоатома".
Він зазначив, що атомники – стратегічна ланка "енергетичної армії України": понад 34 тисячі працівників компанії дають левову частку чистої електроенергії в енергосистему.
Котін окремо відзначив атомників тимчасово захопленої "рашистами" Запорізької АЕС, які в нелюдських умовах окупації мужньо і самовіддано продовжують стояти на захисті ядерної та радіаційної безпеки Європи та світу.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.