Споживання електроенергії в ОЕС України через похолодання збільшилося 21 грудня на 1 ГВт - до 22,5 ГВт, але країна має у своєму розпорядженні необхідні резерви потужностей, запевнив міністр енергетики Герман Галущенко, передає Енергореформа.
"За такого споживання на сьогодні ми фактично маємо значний резерв потужності в енергосистемі, щоб забезпечити (споживачів - ІФ) відповідним обсягом електроенергії", – сказав він на брифінгу 21 грудня.
Міністр, зокрема, зазначив, що атомна генерація, яка працює на сьогодні 14 блоками з 15, має резерв приблизно 600 МВт, який за командою диспетчера може бути включений у роботу.
Галущенко також повідомив, що запаси вугілля на складах теплових електростанцій (ТЕС) протягом грудня збільшуються, що пов'язано із нарощуванням його імпорту морським шляхом.
Зокрема, до країни з кінця листопада прибули шість суден із майже 400 тис. тонн енерговугілля, а до кінця місяця очікується прибуття ще чотирьох із майже 300 тис. тонн.
За його словами, споживання вугілля тепловою генерацією в грудні прогнозується на рівні 1,8 млн тонн, тоді як його надходження очікується обсягом понад 2 млн тонн, зокрема 1,55 млн тонн власного видобутку.
Важливі деталі:
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.